Continue

Целосно нов
Jeep® Grand Cherokee 4xe Plug-In Hybrid

Највисок израз на Jeep® ставот

Седни зад воланот на целосно нов Grand Cherokee 4xe Plug-In Hybrid: комплетно нов надворешен дизајн, целосно нова внатрешност со изработка од светска класа, иновативна технологија, напредни безбедносни уреди и совршена рамнотежа на држењето на пат, перформансите 4xe и легендарните можности 4x4.

Целосно нов
Jeep® Grand Cherokee 4xe Plug-In Hybrid

Највисок израз на Jeep® ставот

Седни зад воланот на целосно нов Grand Cherokee 4xe Plug-In Hybrid: комплетно нов надворешен дизајн, целосно нова внатрешност со изработка од светска класа, иновативна технологија, напредни безбедносни уреди и совршена рамнотежа на држењето на пат, перформансите 4xe и легендарните можности 4x4.


 • LIMITED
  Дознајте повеќе


 • TRAILHAWK
  Дознајте повеќе


 • OVERLAND
  Дознајте повеќе


 • SUMMIT RESERVE
  Дознајте повеќе

НАДВОРЕШНОСТ

Новиот Jeep® Grand Cherokee 4xe има до 21“ полирани алуминиумски тркала, панорамски сончев кров и LED светла. Grand Cherokee 4xe е достапен во различни бои кои совршено ги подобруваат логоата и сините акценти на 4xe Plug-In Hybrid, на марката Jeep®.

ВНАТРЕШНОСТ

Новиот Jeep® Grand Cherokee 4xe Plug-In Hybrid е направен од премиум материјали, однатре и однадвор, кои додаваат хармонија, елеганција и перформанс на неговото исклучително наследство. Уживај во новата димензија на возење од внатрешноста на Jeep® Grand Cherokee со предни седишта што може да се прилагодат во 16 различни позиции, 4-зонски клима-уред, приспособливо амбиентално осветлување, префинета кожа и дрвени инсерти на облогата на таблата.

ПЕРФОРМАНСИ

Моќноста на новиот Jeep® Grand Cherokee 4xe Plug-In Hybrid доаѓа од синергијата на двата мотори со исклучително високи перформанси: бензинскиот мотор со турбокомпресор I-4 од 2,0 литри, кој може да произведе до 272 КС, и новиот електричен мотор којшто самиот произведува моќност од 145 КС. Во комбинирана употреба моќноста на Grand Cherokee 4xe Plug-In Hybrid може да достигне до 380 КС.

ТЕХНОЛОГИЈА

Влези во една нова димензија на технологијата Jeep®. Новиот Grand Cherokee 4xe Plug-In Hybrid може да се пофали со најсовремени системи кои гарантираат најдобро поврзување од воланот, најлесно управување со информациите за возењето и најнапредните технологии дизајнирани за твоја забава. Секако, тука се и системи воведени со погонот 4xe Plug-In Hybrid.

 

10.1’’ Uconnect™ Систем за информирање и забава

Новиот Jeep® Grand Cherokee 4xe Plug-In Hybrid го доведува твоето доживување при возење на повисоко ниво благодарение на неговата напредна технологија. Радиото 10,1” Uconnect™ со екран на допир и навигатор ти ја нуди целата конекција во светот 4x. Екранот е со Ultra HD резолуција, процесорот е до 5 пати побрз и до сите команди може да се пристапи побрзо благодарение на поинтуитивното мапирање на содржината и понепосредните гестови на допир. Исто така, можно е да се приспособи интерактивната лента за лизгање благодарение на функционалноста за лизгање и можноста за влечење и испуштање апликации и додатоци, додавајќи ги во омилените. Системот Uconnect ™ природно се поврзува со Apple CarPlay и Android ™ Auto, така што е полесно да останеш поврзан без да ти се одвлекува вниманието од возењето.

Екран на шофершајбната

Новиот 10” Head Up екран кој, благодарение на радиото Uconnect ™, прикажува суштински информации директно на шофершајбната, овозможувајќи погледот постојано да биде на патот пред тебе.

10’’ екран за патниците

Во внатрешноста на Grand Cherokee сите патници се важни. Совозачот може да смета на ексклузивниот интерактивен екран од 10” кој гарантира револуционерна забава и контрола на совозачот. Со едноставен допир ќе може да пребарува и да му обезбеди на возачот потребни дестинации, да ги поврзе безжичните уреди и да ужива во забавата.

Premium McIntosh® Sound системот со 19 звучници

Ова е првпат врвната технологија создадена од реномираниот бренд за луксузно домашно аудио McIntosh® да се најде на full-size SUV. Уживај во најдобрите саундтракови во твоите авантури со засилувачот со 17 канали што гарантира моќност до 950 W и 19 звучници, вклучувајќи и 10” сабвуфер.

Позади, секој има свое место

Патниците на задното седиште на Jeep® Grand Cherokee 4xe можат да уживаат во премиум искуство на секое патување* со два екрани за забава од 10,1“ на задните седишта со вграден телевизор Amazon Fire**, плус 16 GB вградена меморија***.

* Достапно на одбрани пазари и само на одредени нивоа на опременост.
** Услугите и карактеристиките може да се разликуваат во зависност од земјата. Може да се применуваат такси за претплата.
***16 GB меморија (9 GB достапно за корисникот) по заден екран.”

БЕЗБЕДНОСТ

Внеси нова димензија во возењето. За да те заштити тебе и твоите патници, како и останатите возачи, новиот Jeep® Grand Cherokee 4xe Plug-In Hybrid содржи повеќе од 110 активни и пасивни системи за безбедност во автомобилот кои ќе интервенираат во различно време за време на возењето.

Jeep® Grand Cherokee 4xe Plug-In Hybrid: емисиите на CO2 (под полно оптоварување и во комбиниран циклус) изнесуваат (g/km): 68-60. Потрошувачката на гориво (под полно оптоварување и во комбиниран циклус) изнесува (l/100 km): 2.9-2.6; Потрошувачката на електрична енергија (ECAC под полно оптоварување и во комбиниран циклус) изнесува (kWh/100 km): 30.3-32.7. Вредностите за одобрување на типот утврдени врз основа на циклус под полно оптоварување на WLTP, се ажурирани на 17 мај 2022 година. Наведените вредности се за споредбени цели.