Continue

JEEP® RENEGADE

Светот на авантурите е пред вас.

JEEP® RENEGADE

Светот на авантурите е пред вас.

НАЈДОБАР МАЛ SUV НА ГОДИНАТА 2018

Трета година по ред Jeep® Renegade ја добива наградата на списанието 4×4 Magazine, годинава за ‘Најдобар мал SUV на годината’. Успехот на Renegade се базира на неговата разноврсност. Но, не го велиме ние тоа: “Renegade има толку многу да даде како во однос на изгледот, така и во однос на опремата. Поседува серија теренски способности со што ја остава конкуренцијата далеку зад себе” велат експертите од жирито.

SPORT

Удобност, моќ и забава. Jeep® Renegade Sport поседува се што може да посакате, од персонализирана инструмент табла и премиум седишта, до digital audio broadcast.Напредни сигурносни системи како што се предупредување за несакана промена на лента, ограничувач на брзина, Hill start assist, дисплеј за мониторниг на притисок во пневматици, темпомат…

NIGHT EAGLE

Под градските светла или под сјајот на месечината на некоја плажа, вашиот миг за авантура е токму зад аголот и сега го имате автомобилот кој е секогаш подготвен за истото. Renegade Night Eagle е створен за авантура, а вие? Оваа специјална верзија со сјајни црни елементи на значките, рамката на решетката, рамките на светлата за магла и 18″ алуминиумски тркала е дизајнирана за да ве воодушеви и да ве освои.

НАДВОРЕШНОСТ

БЕЗВРЕМЕНСКИ JEEP® БРЕНД, СО ОСВЕЖЕН СТИЛ.

Од подновените линии на тркала до новиот пакет за осветлување, новиот Jeep® Renegade секогаш е во чекор со времето. За истражување на нови патеки или возење низ град, новиот Jeep Renegade е подготвен. Подготвен и способен.

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

ВНАТРЕШНОСТ

ИЗЛЕЗЕТЕ И ТРГНЕТЕ

Со најдобра просторност за пет лица во својата категорија, целата функционалност и дарежливиот товарен простор во задниот дел, многу генијални простори за складирање, повеќе простор за главата и максимална ширина во својата категорија, Jeep® Renegade има доволно простор за сета удобноста што ја барате … и повеќе.

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

ТЕХНОЛОГИЈА

JEEP RENEGADE. ПЕРФОРМАНСИТЕ ПОД ТВОЈА КОНТРОЛА

Размислете за идејата за совршено патување. Со новиот Jeep® Renegade со Uconnect®LIVE услугите, возењето станува искуство за споделување на 360 °. Музика, забава, социјално вмрежување, вести и мапи и сите Android Auto и Apple CarPlay додатоци.

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

МОЌНОСТ

МОЌНЕН РЕЧИСИ НАД СÈ

Новиот Jeep® Renegade е достапен со два 4х4 системи, кои содржат систем за одвојување на задната оска за да се префрли погонот на две тркала или на четири тркала. Jeep Active Drive Low System на Renegade Trailhawk® му овозможи да заработи симболична значка Trail Rated®, поради неговата способност да функционира добро под различни услови.

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

БЕЗБЕДНОСТ И СИГУРНОСТ

ВОЗЕТЕ СПОКОЈНО

За да уживате во уникатното искуство во возењето, важно е да бидете безбедни зад воланот. Новиот Jeep® Renegade е дизајниран да обезбеди повеќе од 60 достапни безбедносни и сигурносни уреди, вклучувајќи: предупредување за судар однапред-Plus, LaneSense® Предупредување за излегување од коловозната лента-Plus, Адаптивна Cruise control, Автоматска асистенција при паркирање – Park Sense®, Асистенција во случај на „мртов“ агол, откривање на препреки одзади и странично, Препознавање на сообраќајните знаци и Интелигентна асистенција за брзината.

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
Ви треба информација? Разговарајте со нас