Continue

JEEP® RENEGADE

Светот на авантурите е пред вас.

JEEP® RENEGADE

Светот на авантурите е пред вас.

ЕКСТРЕМНА 4X4 СПОСОБНОСТ

Како најдобар во својата класа за 4×4 способност во секакви услови на возење, Jeep® Renegade може да се пофали со автентична Jeep® DNA и ви нуди избор од два нови системи на погон: Jeep® Active Drive и Jeep® Active Drive Low.

4x4 СИСТЕМИ

JEEP® ACTIVE DRIVE
Системот Jeep® Active Drive е целосно автоматски и овозможува непречено преминување во и надвор од погон на сите тркала во секоја брзина. Овој систем не бара интервенција на возачот, обезбедува корекција на кочење за време на динамичните настани, ги надминува пречките и во најтешки услови.

JEEP® ACTIVE DRIVE LOW
Системот Jeep® Active Drive Low го надградува системот Jeep® Active Drive и овозможува сооднос на полнење 20:1 за вистинска возење 4×4. Овој систем ги обединува опционалите Hill-descent Control и Selec-Terrain.

МОЌ И РАЗНОВРСНОСТ

Новиот Jeep® Renegade покажува голема флексибилност во однос на перформансите. Моторите од гамата, бензински и дизел, се совршени за секојдневната рутина, но со својата моќ можат да ги задоволат потребите на најавантуристичките ликови.

9-СТЕПЕНА АВТОМАТСКА ТРАНСМИСИЈА

Jeep® Renegade е првиот компактен SUV со 9-степен автоматски менувач кој ги подобрува удобноста и перформансите при возење, при што ја следи температурата, брзината и електронската контрола на стабилноста и нуди повеќе од 20 индивидуални мапи на менување во зависност од специфичните услови на патот. Овој систем на менување гарантира поефикасно возачко искуство со побрзо забрзување и непречено менување, кое е идеално за возење на автопат. Jeep® Renegade исто така нуди трансмисија со двојна спојка со 6 брзини, која ги комбинира главните предности на рачниот менувач кој дава перформанси и моќност, со оние на автоматскиот менувач при што гарантира комфор и лесна употреба.

НОВИ МОТОРИ, ЗА НОВ ВИД НА МОЌНОСТ.

Јeep® Renegade претставува обновена палета на новодизајнирани бензински и дизел мотори, со намалена емисија на CO2, потрошувачка на гориво и бучава и подобрени перформанси.

1.0 GSE TURBO T3 120 КС MTX

Овој 3-цилиндричен мотор со 6-брзински мануален менувач обезбедува максимална брзина од 185 km/h и 11,2 секунди забрзување од 0 до 100 km/h, со максимален вртежен момент од 190 Nm при 1750 вртежи во минута.

1.6 MultiJet 130 КС MTX

Овој 4-цилиндричен мотор со 6-брзински мануален менувач обезбедува максимална брзина од 193 km/h и 10,4 секунди забрзување од 0 до 100 km/h при 1500 вртежи во минута.

Jeep Renegade гама бензин и дизел: потрошувачка на гориво (l/100 km): 6,8 – 5,0; емисии на CO2 (g/km): 153 – 131. Хомологирани вредности утврдени врз основа на комбинираниот циклус WLTP. Вредностите се ажурирани на 20 септември 2021 година и се наведени за компаративни цели.

ВЛЕЗЕТЕ ВО СВЕТОТ НА 4XE

Дозволете ни да ве одвеземе во иднината. Новиот Jeep® Renegade е достапен и во 4xe Plug-In Hybrid верзија.

ДОЗНАЈ ПОВЕЌЕ
Ви треба информација? Разговарајте со нас