CHEROKEE - Jeep Makedonija

НОВ 2019 JEEP® CHEROKEE

НОВ 2019 JEEP® CHEROKEE

ЕВОЛУЦИЈА ВО ВАША КОРИСТ

Исклучителниот дизајн, легендарната управливост и врвната технологија го прават новиот Jeep® Cherokee најдобриот избор за оние кои бараат перфекција. Доверлив при сите временски услови и на секој терен, ја има наследено легендарната проодливост и управливост од марката, во комбинација со супериорна динамика при возењето.

 НАДВОРЕШНОСТ

ЕВОЛУЦИЈА НА ДИЗАЈНОТ НА CHEROKEE

Новиот Jeep® Cherokee добива нова перспектива на неговиот безвременски надворешен дизајн со подобрен смел и изменет преден и заден дел. Подобрените премиум LED предни светла, светла за магла и дневни светла, освежената решетка со седум отвори му даваат на Cherokee префинет и непогрешлив динамичен стил. Новиот преден алуминиумски капак на моторот го еволуира уникатниот дизајн на решетката на Cherokee инспириран од водопад.

ВНАТРЕШНОСТ

ПРИКАЗНА ОД ВНАТРЕШНОСТА

Внатрешноста на Cherokee е израз на стил и префинетост, до последниот детаљ. Достапото греење на управувачот обложен во кожа е добредојден додаток за време на студените зимски денови. Истакнатите детали од хром метал го разигруваат внатрешниот стил со истакнување на управувачот, централната конзола, менувачот и рачките од вратите.

ТЕХНОЛОГИЈА

ВОЗЕТЕ  ЈА ТЕХНОЛОГИЈАТА НА ИДНИНАТА

Новиот Jeep® Cherokee добива свеж изглед на неговиот безвременски надворешен дизајн со подобрен и изменет преден и заден дел. Подобрените премиум LED предни светла, светлата за магла и дневни светла, освежената решетка со седум отвори, како и предницата му даваат на Cherokee префинет и непогрешлив динамичен стил.

ЗАБАВА НА РАСПОЛАГАЊЕ

Слушајте ја вашата омилена музика. Сѐ што треба да знаете на патот кон вашето одредиште ви е на располагање со богат звук преку разни извори. Jeep® Cherokee Longitude+ има премиум звучен систем со 9-звучници со 8″ субвуфер и 506 W моќност, дизајнирано во тандем со Alpine®.

БЕЗБЕДНОСТ

ПРЕКУ 80 ФУНКЦИИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ И СИГУРНОСТ

Достапни се преку 80 стандардни функции за безбедност и сигурност, за да се впуштите комплетно во авантура без ни малку грижи. Достапени се: надгледување на мртов агол , ParkSense® систем за асистенција при паркирање назад , Passive Entry, Keyless Enter ‘n Go™ и многу други функции кои го опремуваат новиот Jeep® Cherokee со безбедност и сигурност на кои што можете да се потпрете.

СРЕДНА ГОЛЕМИНА, ОГРОМНА СПОСОБНОСТ

Со средна големина на SUV новиот Jeep® Cherokee комплетно одговара на добрите карактеристики за off-road патишта на независнисно предно и задно потпирање. Сите 4х4 системи кај Cherokee имаат обновена Jeep® Selec-Terrain систем за контрола на проодливост, со четири режими (Auto, Снег, Спорт и Песок/Мраз).