Continue

 НОВИОТ JEEP AVENGER

ВЕЌЕ ОД 20.900 €*

Започни ја авантурата на најдобар можен начин со новиот Jeep® Avenger: извонредна комбинација на технологија, компактни димензии и вистинска ДНК на Jeep®.
Забавен и функционален новиот Jeep® Avenger е создаден за реалниот свет: достапен како 100% електричен, на бензин или во е-Hybrid верзија.

Вклучени врвни карактеристики:

 • Full LED предни светла
 • Uconnect™ мултимедијален систем со екран на допир од 10.25’’
 • 7’’ дигитална инструментална табла
 • Wireless Apple Carplay /Android Auto
 • Клима уред
 • Темпомат
 • Автономно кочење во случај на опасност + радар
 • Препознавање на сообраќајни знаци
 • Помош при задржување на патна лента
 • Предупредување за замор на возачот
 • Selec-Terrain
 • Hill-Descent Control
 • Задни паркинг сензори
 • Багажен простор до 380L

Откриј го во салоните на Jeep Македонија и искористи ја промотивната понуда веднаш.

ПОБАРАЈ ПОНУДА

ЗАКАЖИ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ

ОТКРИЈ ГО МОДЕЛОТ

*Понудата се однесува за верзијата Jeep Avenger Longitude 1.2 GSE T3 100 KS MT FWD по цена 1,291,620 денари со вклучен промотивен попуст. Сликата има илустративен карактер. Потрошувачка на гориво кај овој модел (l/100km): 5,6 – 5,5; емисија на CO2 (g/km): 127-126. Вредностите на хомологација се утврдени врз основа на комбинираниот циклус на WLTP, ажурирани на ден 6.12.2023 г. Посочените вредности се за споредбени цели. Реалните вредности на потрошувачката на гориво и емисиите на CO2 може да се разликуваат и може да варираат во зависност од условите на употреба и различни други фактори. Jeep® е регистрирана трговска марка на FCA US LLC.

Ви треба информација? Разговарајте со нас