Continue

Jeep Renegade

Избери слобода на твој начин

Откриј ја понудата на возила на лагер, избери модел и добиј попуст до 10%

Мотори: 1.0 120 КС МТ6; 1.6 Mjet 130 КС MT6; 1.5 130 КС AT MHEV

Опрема:

LONGITUDE – главна стандардна опрема

Електрична паркинг кочница; Засилување на сила на кочење, во случај на опасност; Предупредување за промена на лента + TSR препознавање на сообраќајни знаци +  интелигентна помош за брзина; 6 воздушни перничиња; Контрола на пролизгување; Преден наслон за рака; Електрично регулирани задни прозори; Автоматски дво зонски клима уред; Радио команди на управувач; UCONNECT 7.0 ” touchscreen радио ; Android Auto & Carplay; 3.5 ” информативен панел; ESP + hill start assist; Темпомат; Осветлување на влез на врата; Допoлнителен USB во заден дел од кабина; 16″ Тркала од лесна легура  215/65R16 ;   Електрично лумбално подесување  на возачко седиште;

LIMITED – главна стандардна опрема

Опрема Longitude +

Адаптивен темпомат; Пакет за ладни предели; Активна ролетна на предна маска; Електричен серво управувач; Предни светла за магла; Капаци на ретровизори во боја на каросерија; Хромирана издувна цевка; Црни надолжни кровни носачи; Автоматски двозонски клима уред ; Сензор за светлина; Сензор за дожд; Тркала од лесна легура 17”…

Промотивната понуда со попуст до 10% се однесува само за Jeep Renegade возилата на залиха, достапни за испорака веднаш.

 

ПОБАРАЈ ПОНУДА

ВОЗИЛА НА ЛАГЕР

*Понудата се однесува за Jeep Renegade возилата на залиха, достапни за испорака веднаш. Дел од прикажаната опрема може да е сериска или дополнителна во зависност од нивото на опременост на возилата на лагер. Фотографиите на автомобилите не се обврзувачки, за детални информации, опис на опремата и понуда контактирајте го најблиското продажно место на Jeep. Го задржуваме правото за промена на цените без претходна најава.

Jeep Renegade возила на залиха: комбинирана потрошувачка 4,8 – 5.9 l/100 km; емисија на издувни гасови 127 -138 г/км.
Вредностите за потрошувачката на гориво и CO2 се за споредба и може да не ги одразуваат вредностите при секојдневно возење.

Ви треба информација? Разговарајте со нас