Continue

Jeep® Renegade за 16.990 евра за возила на лагер.

Опремен со:
* 16″алуминимски тркала
*ТУРБО бензински мотори 120 КС и 150 КС
*Uconnect радио со екран на допир и Blutooth® handsfree контрола
*Напредни безбедноснa опрема: Систем за предупредување при промена на лента, Cruise controle + Speed Limiter, Паркинг сензори
*Traction control, Electronic Roll Mitigation
*Предни светла за магла
*Надолжни кровни носачи
*Start&Stop…

ПОБАРАЈ ПОНУДА

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО ВОЗИЛОТО

Понудата се однесува за возила на лагер за верзијата Jeep® Renegade 1.0 GSE 120 bhp FWD MT LONGITUDE за 16990 евра (1049982 денари ). Комбинирана потрошувачка кај оваа верзија 5,9 – 6,1 л/100 км, емисија нa CO2 комбинирано 134-138 г/км. Прикажаниот изглед на автомобилот е симболичен и не се однесува на оваа промоција. За повеќе информации врска понудата контактирајте ја овластената продажна мрежа на Jeep во Македонија.