Continue

Jeep Compass

Избери слобода на твој начин

Откриј ја понудата на возила на лагер, избери модел и добиј попуст до 10%

Мотори: 1.3 Т4 130 КС MT6; 1.6 Mjet 130 КС MT6; 1.5 MHEV 130 КС DCT 7

Опрема:

LONGITUDE – главна стандардна опрема

ESC+HILL START ASSIST, Контрола на пролизгување, Помош при кочење на дожд;  (TRS) систем за препознавање на сообраќајни знаци; Активна помош при несакана промена на лента на движење; Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење; Препознавање на пешаци и велосипедисти, aвтоматско кочење; Темпомат; Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд; Контрола на стабилност и заштита од  превртување; Контрола на стабилност на приколка; Електрична паркирна кочница; Автоматски двозонски клима уред ; Активен ограничувач на брзина; Интелигентна помош за брзина ; Аудио контроли на управувач,; Безжично полнење за мобилен телефон; Предупредување за замор кај возачот; PARKVIEW (TM) Задна камера; 230V дополнителен конектор ; USB Type A & C – конектор за втор ред на седишта; Самозетемнувачки внатрешен ретровизор; Електрично собирање и греење на ретровизори; Аларм; 17″ тркала од лесна легура  215/65R17

LIMITED – главна стандардна опрема

Опрема Longitude +

18″ тркала од лесна легура  235/55R18; 360° камера; Мониторинг на мртва точка;  Надворешно осветлување ( ретровизори, амбиентално); PARKSENSE систем за асистенција при паркирање; Помош при паркирање и излегување, паралено и под агол од 90°; Греење на предни седишта; Одмрзување на предно стакло кај бришачите; Греење на управувач…

Промотивната понуда со попуст до 10% се однесува за Jeep Compass возилата на залиха, достапни за испорака веднаш.

ПОБАРАЈ ПОНУДА

ВОЗИЛА НА ЛАГЕР

*Понудата се однесува за Jeep Compass возилата на залиха, достапни за испорака веднаш.
Дел од прикажаната опрема може да е сериска или дополнителна во зависност од нивото на опременост на возилата на лагер. Фотографиите на автомобилите не се обврзувачки, за детални информации, опис на опремата и понуда контактирајте го најблиското продажно место на Jeep. Го задржуваме правото за промена на цените без претходна најава.

Jeep Compass возила на залиха: комбинирана потрошувачка 4,4 – 5,7 l/100 km; емисија на издувни гасови 117 – 132 г/км.
Вредностите за потрошувачката на гориво и CO2 се за споредба и може да не ги одразуваат вредностите при секојдневно возење.

Ви треба информација? Разговарајте со нас