Continue


2019 JEEP® GRAND CHEROKEE SUMMIT


2019 JEEP® GRAND CHEROKEE SUMMIT

GRAND CHEROKEE LIMITED

Jeep ® Grand Cherokee Limited е чиста ексклузивност и удобност со неговите кожни Trimmed седишта, задната ParkView® камера со динамична мрежа и  греењето на воланот и предните седишта.

Кожни седишта 18-инчни полирани алуминиумски тркала ParkView® задна камера со динамична мрежа Греење на волан и предни седишта Греење на волан и предни седишта

GRAND CHEROKEE OVERLAND

Jeep® Grand Cherokee Overland обезбедува врвен комфор на сосема ново ниво. Overland е извонреден во својата класа, благодарение на воздушните суспензии на Quadra-Lift и двоен панелен панорамски сончев покрив, стандарден за овој модел.Стилски комбиниран со кожените седишта Nappa и новите 20 “полирани алуминиумски Heritage тркала.

20-инчни полирани алумински тркала
Nappa кожни седишта и греење на предните седишта
Quadra-Lift air suspension
Панорамски кров со двоен панел

GRAND CHEROKEE TRAILHAWK®

Превземи го патот и патеката со новиот Jeep® Grand Cherokee Trailhawk®. Достапната доминација на патеката на Jeep® Grand Cherokee заедно со удобноста и способноста обезбедуваат врвно искуство при возењето на Jeep® .

Trailhawk® Надворешност
Нов 8.4”екран Uconnect™ Nav со Off-Road страници
Trailhawk® Внатрешност со спортски седишта
Selec-Terrain® контрола на пролизгувањето

GRAND CHEROKEE SUMMIT

Новиот Jeep® Grand Cherokee Summit има препознатлив стилски преден изглед со уникатните 20 “алуминиумски тркала. Достапниот Platinum Series Group стил ве носи до нови височини.

Адаптивна контрола на крстарење (ACC)
19-звучен Harman Kardon® аудио систем

GRAND CHEROKEE SRT®

Извонредните перформанси на Grand Cherokee SRT® обезбедуваат чувство на премиум луксуз со стандардните првокласни карактеристики како што е 6.4L HEMI® SRT V8 моторот, извонредните кожени седишта Ultrasuede, системот Uconnect® 4C NAV со 8,4 – инчен екран на допир и многу повеќе.

SRT®-ексклузивен надворешен изглед
Brembo Brake System