Continue

JEEP® GRAND CHEROKEE

Најнаградуваниот SUV досега

JEEP® GRAND CHEROKEE

Најнаградуваниот SUV досега

ДОБРО ОПРЕМЕН НА СЕКОЕ НИВО

2015 GRAND CHEROKEE LAREDO

• 8 степен автоматски пренос, 18’’ полирани алуминиумски тркала
• Bi Xenon HID Предни светла со LED Дневни светла
• Електронско подесување на возачко седиште во 8 позиции и совозачко во 6 правци, Опционо предни/задни сензори за паркирање
• Систем за влегување без клуч enter-n-go
• Самозатемнувачки ретровизори со автоматско склопување
• Опционо UConnect™ 8,4’’ екран на допир DAB радио со Bluetooth и гласовни команди

2015 GRAND CHEROKEE LIMITED

Ја вклучува опремата Laredo плус:
• Кожни седишта, Греење на седишта (предни и задни)
• Park sense напред и назад
• ParkView™ задна камера.
• Електронска врата од багажникот
• Memory пакет (седишта, радио, driver seat, надворешни ретровизори) •Опционо Uconnect™ Smartouch Навигација 8.4″ екран на допир со DAM Радио и Uconntect™ Live

2015 GRAND CHEROKEE OVERLAND

Ја вклучува опремата Limited плус:
• 20’’ сјајни алуминиумски тркала
• Nappa кожни седишта со вентилација на предните
• Инструмент табла обложена во кожа
• Quadra-Lift воздушно потпирање
• Панорамски кров со двоен панел
• U-connect Smartouch Навигација 8.4″екран на допир со DAB Радио

2015 GRAND CHEROKEE SUMMIT

Ја вклучува опремата Overland плус:
• 20’’ сјајни алуминиумски тркала со Satin finish
• Natura Plus кожни седишта
• Внатрешен дел од кров во велур
• Адаптивни Bi Xenon HID светла
• Аудио систем Harman Kardon со 19 звучници, subwoofer и моќност од 825 watt

2015 GRAND CHEROKEE TRAILHAWK

•Quadra-Lift Пневматско потпирање
•Quadra-Drive II w/ Rear eLSD Standard (Вклучувајќи Selec-Speed Control)
•18″ сјајни алуминиумски тркала
•Кожа / Suede Seats with Trailhawk Logos, Ventilated seats Red Accent Stitching
•A nine-speaker, 506-watt Alpine® Surround Sound System, Uconnect™ Off-Road Pages
•Selec-Terrain® traction control
•Sculpted performance seats with suede bolsters

Ви треба информација? Разговарајте со нас